ЦГЗ МОЗ може самостійно визначати штами коронавірусу

ЦГЗ МОЗ може самостійно визначати штами коронавірусу
21.09.2021

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України з’явилося обладнання для секвенування зразків SARS-CoV-2, виявлених в українських пацієнтів. Потужність секвенатора – 400 зразків на місяць.

«Переконаний, що наявність лабораторії, яка може проводити секвенування, – це питання національної безпеки. Нарешті ми його маємо. Тепер ми оперативно зможемо реагувати на біологічні загрози, чітко встановлюючи джерело. До цього часу Україна відправляла свої зразки на секвенування до лабораторій ВООЗ, що займало певний час, тепер зможемо реагувати оперативно», – зазначає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також для лабораторних центрів у кожній області за бюджетні кошти було закуплено:

  • 58 автоматичних станцій пробопідготовки для екстракції РНК;
  • 55 приладів для виявлення збудника (ампліфікації);
  • 4 роботизованих і автоматизованих системи, які в автоматичному режимі забезпечують виконання етапу екстракції РНК та внесення ампліфікаційної суміші з мінімальним залученням фахівців лабораторії.

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/cgz-moz-mozhe-samostijno-viznachati-shtami-koronavirusu

Матеріали по темі

04.08.2020   Не так давно Міжнародний комітет з питань таксономії вірусів (International Committee on Taxonomy of Viruses; ICTV) [1] оголосив про появу нового штаму коронавірусу людини (SARS-CoV-2), що спричинює інфекційне захворювання, яке Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) іменувала «коронавірусною хворобою 2019» (COVID-19) [2]. Американський Центр з контролю та профілактики захворювань (Centers for Disease Control and […]