Певний склад кишкового мікробіому може бути індикатором ризику розвитку раку товстої кишки

Автори:
wm
Автори:
Певний склад кишкового мікробіому може бути індикатором ризику розвитку раку товстої кишки
22.09.2021

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі «Cell Host & Microbe», підвищена присутність певних бактерій у мікробіомі кишечника вказує на велику ймовірність малігнізації поліпів.

У своєму дослідженні доцент Медичної школи Вашингтонського університету William DePaolo спостерігав за 40 пацієнтами, які пройшли рутинну колоноскопію та у яких були взяті зразки біопсії біля поліпів, щоб ідентифікувати бактерії, присутні у більш високій кількості у хворих із поліпами, порівняно із пацієнтами без таких. Усі пацієнти були віком від 50 до 75 років, і 60 % із них – жінки.

«Нестримний ріст захворюваності на колоректальний рак є однією із головних проблем охорони здоров'я, але мало що відомо про склад і ролі мікробіоти, пов'язаної з передраковими поліпами», – йдеться в дослідженні.

Дослідницька група DePaolo виявила, що у біоптатах слизової оболонки пацієнтів із поліпами поширена неентеротоксигенна бактерія, Bacteroides fragilis.

У ході дослідження також було виявлено чіткі мікробні сигнатури, що відрізняють пацієнтів із поліпами від осіб без поліпів, і встановлена кореляція між кількістю B. fragilis у зразках і запаленням невеликих поліпів.

При більш детальному аналізі вчені виявили, що B. fragilis у пацієнтів із поліпами відрізняється за своєю здатністю викликати запалення у порівнянні з B. fragilis у людей без поліпів.

«Ідея полягає у тому, аби визначити, чи змінився мікробіом, і коли саме він змінився у хворих із колоректальним раком, – прокоментував W. DePaolo. – Можливо, мікробіом може підштовхнути поліп до малігнізації. Наші дані говорять про те, що для виживання в умовах, коли відбуваються метаболічні та запальні зміни, здоровий кишечник і пов'язані з ним бактерії можуть адаптуватися таким чином, що будуть сприяти запаленню, а не пригнічувати його».

Виявляється, тільки 5 % поліпів у товстій кишці насправді малігнізуються. За словами автора дослідження, поліпи, схоже, неодноразово розвиваються в одних і тих самих областях товстої кишки, і він припустив, що нові скринінги на рак товстої кишки можуть визначати ключові бактерії, що населяють кишечник, і кількість цього конкретного штаму B. fragilis до того, як передракові поліпи розвинуться.

William DePaolo підкреслив, що захворюваність на колоректальний рак щорічно зростає серед молодих пацієнтів. Доцільність доступного скринінгу, що дозволяє перевірити мікроби ще до появи поліпів, може стати ключовим фактором зниження захворюваності.

Джерело: Gut bacteria might be an indicator of colon cancer risk

Матеріали по темі

Авторы: S. Kaur, H. Larsen, A. Nattis, США 30.10.2020 Скарги, пов’язані з очима, становлять 2-3% усіх звернень до лікаря первинної медичної допомоги [1]. Сімейні лікарі повинні вміти розпізнавати захворювання очей, які можуть призвести до втрати зору, та своєчасно скерувати пацієнта до офтальмолога [2]. Майже 50% випадків припадає на кон’юнктивіт, хворобу сухого ока й абразію рогівки [3]. […]

Авторы:медичний директор ТОВ «Медичний центр «Інститут зору», лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат ­медичних наук ­Андрій ­Борисович ­Мішенін 06.07.2020   Проблема поширеності цукрового діабету (ЦД) залишається актуальною, кількість хворих рік у рік зростає. Добре відомо, що основною небезпекою при ЦД є його ускладнення, зокрема діабетична ретинопатія (ДР) – порушення в сітківці ока клітинного метаболізму, ретинального кровотоку й […]

Авторы:професоро кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ), доктор медичних наук ­Оксана ­Петрівна ­Вітовська 30.05.2020   Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) змінила функціонування всіх сфер життєдіяльності, в т. ч. медицини, й офтальмології зокрема. Опубліковані наразі наукові повідомлення свідчать: новий коронавірус здатен спричиняти фолікулярний кон’юнктивіт незначної тяжкості, що клінічно не відрізняється від вірусних кон’юнктивітів іншого генезу та […]