В Україні за один день провели 5 трансплантацій життєво важливих органів

Автори:
wm
Автори:
В Україні за один день провели 5 трансплантацій життєво важливих органів
23.09.2021

21 вересня 2021 року увійшов в історію української трансплантології як день, коли було проведено найбільшу кількість операцій одномоментно– п’ять трансплантацій на життєво важливих органах, серед яких були серце, дві легені, дві нирки, печінка та рогівка. Ця подія стала можливою завдяки об’єднанню спільних зусиль команди українських, польських та білоруських хірургів.
Про це стало відомо з офіційної сторінки у Facebook директора Інституту серця Бориса Тодурова.

Два із цих втручань – трансплантація серця дитині та легень дорослому – проводилися вперше в Україні у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова (ЛКЛШМД). 

Донором органів став 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Згоду на трансплантацію органів дала його дружина. 

За словами головного лікаря ЛКЛШМД Олега Самчука, легені отримав 56-річний львів’янин. Він понад десять років мав хронічну хворобу легень, останні чотири майже не виходив із помешкання, був киснезалежним. Без нових легень він прожив би не більше кількох місяців. Трансплантацію виконали кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король із допомогою польських колег Пьотра Пасека (на його рахунку 90 трансплантацій легень і 375 заборів), Мацека Урліка (130 трансплантацій легень) та Томаша Стонцеля (130 трансплантацій легень). Вони приїхали до Львова із Сілезького центру хвороб серця м. Забже (Польща), де українські трансплантологи стажувалися торік. 

Серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині. Він перехворів на міокардит, який із липня 2021 року ускладнився дилатаційною кардіоміопатією. Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні – у ЛКЛШМД. Стан хлопця був критичним, і рахунок ішов на дні. Трансплантацію серця юному пацієнтові провели Борис Тодуров та Гаврил Ковтун за підтримки лікуючого лікаря хлопчика Віталія Петрова.

Трансплантувати печінку львівським лікарям Андрієві Гоцуленку та Володимиру Дмитріву вперше допомагала команда столичної Клінічної лікарні «Феофанія»: Кирил Хижняк, Артем Зелінський, Дмитро Харков. 

Нирки пересаджувала львівська команда трансплантологів: Іван Мішків, Максим Овечко, Наталія Матолінець, Олександр Голуб.

«Крім того, було вилучено рогівку, яку плануємо трансплантувати у четвер 23 вересня. У Львові рогівку посмертно не пересаджували останніх 20 років», – підкреслив Олег Олегович у соцмережі.
«Завдяки Олегу Самчуку і його дружній команді це стало можливим у нашій країні. Десятки фахівців із різних центрів працюють чітко по хвилинах як налагоджений механізм. Пишаюся своїми колегами. Спасибі, друзі, за відмінну роботу. Це моя 20 трансплантація», – поділився Борис Тодуров у своєму акаунті у Facebook.

Головний лікар ЛКЛШМД наголосив, що «це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності. Наші громадяни тепер не мусять їхати на таке лікування за кордон, бо це вже доступно в Україні. Тепер потрібно зробити так, щоб таких операцій були сотні на рік, і кожен українець, який потребує донорського органу, його отримав».

Джерело:
https://fb.watch/8bpofLOvC-/
https://www.facebook.com/ulyana.samchuk/posts/4402591279823346 

Матеріали по темі

Авторы: S. Kaur, H. Larsen, A. Nattis, США 30.10.2020 Скарги, пов’язані з очима, становлять 2-3% усіх звернень до лікаря первинної медичної допомоги [1]. Сімейні лікарі повинні вміти розпізнавати захворювання очей, які можуть призвести до втрати зору, та своєчасно скерувати пацієнта до офтальмолога [2]. Майже 50% випадків припадає на кон’юнктивіт, хворобу сухого ока й абразію рогівки [3]. […]

Авторы:медичний директор ТОВ «Медичний центр «Інститут зору», лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат ­медичних наук ­Андрій ­Борисович ­Мішенін 06.07.2020   Проблема поширеності цукрового діабету (ЦД) залишається актуальною, кількість хворих рік у рік зростає. Добре відомо, що основною небезпекою при ЦД є його ускладнення, зокрема діабетична ретинопатія (ДР) – порушення в сітківці ока клітинного метаболізму, ретинального кровотоку й […]

Авторы:професоро кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ), доктор медичних наук ­Оксана ­Петрівна ­Вітовська 30.05.2020   Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) змінила функціонування всіх сфер життєдіяльності, в т. ч. медицини, й офтальмології зокрема. Опубліковані наразі наукові повідомлення свідчать: новий коронавірус здатен спричиняти фолікулярний кон’юнктивіт незначної тяжкості, що клінічно не відрізняється від вірусних кон’юнктивітів іншого генезу та […]