Вакцина для профілактики грипу пройшла державний контроль якості

Автори:
wm
Автори:
Вакцина для профілактики грипу пройшла державний контроль якості
24.09.2021

Корейська чотирьохвалентна інактивована вакцина пройшла державний контроль якості 20 вересня. Орієнтовна кількість для ринку України, що буде ввезена імпортером, — 200 000 доз. Станом на 20.09.2021 видано позитивні висновки про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів на 60 600 доз вакцини (серії Q60221047 та Q60221048).

Наразі на лабораторному контролі якості перебувають ще дві вакцини, за попередніми даними, висновок щодо їх відповідності очікується 3 жовтня 2021 року:

  • чотирьохвалентна інактивована (Франція). За попередніми підрахунками, для ринку України планують ввезти імпортером майже 850 000 доз. На лабораторному контролі – 84 691 доза вакцини (серія V3H624M).
  • чотирьохвалентна інактивована (Нідерланди). Орієнтовна кількість для ринку України, що буде ввезена імпортером, майже 200 000 доз. На лабораторному контролі – 140 026 доз вакцини (серія Z23).

Очікується, що цього сезону в Україні буде ввезено 1,25 млн доз вакцини. Вакцини підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості Держлікслужбою. Кожна із серій надходить в обіг за наявності позитивного висновку про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів.

У МОЗ нагадують, що вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від ускладнень грипу, і закликають зробити щеплення собі та тим, про кого ви піклуєтеся!

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/vakcina-dlja-profilaktiki-gripu-projshla-derzhavnij-kontrol-jakosti
 

Матеріали по темі

Авторы: S. Kaur, H. Larsen, A. Nattis, США 30.10.2020 Скарги, пов’язані з очима, становлять 2-3% усіх звернень до лікаря первинної медичної допомоги [1]. Сімейні лікарі повинні вміти розпізнавати захворювання очей, які можуть призвести до втрати зору, та своєчасно скерувати пацієнта до офтальмолога [2]. Майже 50% випадків припадає на кон’юнктивіт, хворобу сухого ока й абразію рогівки [3]. […]

Авторы:медичний директор ТОВ «Медичний центр «Інститут зору», лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат ­медичних наук ­Андрій ­Борисович ­Мішенін 06.07.2020   Проблема поширеності цукрового діабету (ЦД) залишається актуальною, кількість хворих рік у рік зростає. Добре відомо, що основною небезпекою при ЦД є його ускладнення, зокрема діабетична ретинопатія (ДР) – порушення в сітківці ока клітинного метаболізму, ретинального кровотоку й […]

Авторы:професоро кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ), доктор медичних наук ­Оксана ­Петрівна ­Вітовська 30.05.2020   Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) змінила функціонування всіх сфер життєдіяльності, в т. ч. медицини, й офтальмології зокрема. Опубліковані наразі наукові повідомлення свідчать: новий коронавірус здатен спричиняти фолікулярний кон’юнктивіт незначної тяжкості, що клінічно не відрізняється від вірусних кон’юнктивітів іншого генезу та […]